Nasze Diamenty - Wyróżnione Pielęgniarki z WSS

 Zdjęcie

W wyjątkowy sposób obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Pielęgniarki i Dzień Położnej, oddając hołd naszym prawdziwym diamentom - pielęgniarkom. W ramach uroczystych obchodów w Instytucji Kultury im. Krystyny Bochenek, siedem wyjątkowych kobiet pracujących w naszym szpitalu zostało uhonorowanych Diamentowymi Czepkami oraz Odznaczeniami Samorządowymi za swoją nieocenioną pracę i poświęcenie.

Diamentowymi Czepkami zostały uhonorowane:

- Renata Krochmal,

- Joanna Pragnący,

- Jolanta Kwas,

- Ewa Wydymus,

- Ewa Sikora,

- Ewa Herman,

- Jolanta Wołczyk - Lech 

Te wyjątkowe pielęgniarki przez lata wkładają swoje serce w opiekę nad pacjentami, niezależnie od trudności i wyzwań, jakie każdy dzień może przynieść. To one reprezentują najwyższy poziom profesjonalizmu oraz poświęcenie dla innych. Ich Diamentowe Czepki to zasłużone wyróżnienie za wyjątkowy wkład w służbę zdrowia.

Warto również podkreślić, że Brązową Odznakę za zasługi dla Samorządu Pielęgniarek i Położnych przyznała Naczelna Izba Pielęgniarek i Położnych. To wyjątkowe wyróżnienie trafiło do Pani Iwony Szczuki

Pani Iwona została uhonorowana za jej nieustający wkład w rozwijanie i podnoszenie standardów zawodu pielęgniarki oraz za wsparcie samorządu w trosce o dobro pacjentów.

Dziś Dyrektor Krzysztof Kowalik oraz p.o. Dyrektora ds. Medycznych, dr n. med. Dawid Szkudłapski, serdecznie pogratulowali obecnym wyróżnionym Paniom ich zasług i osiągnięć, wręczyli bukiety kwiatów oraz złożyli życzenia satysfakcji z wykonywanej pracy, wytrwałości, spokoju, zdrowia oraz pomyślności zarówno w życiu osobistym, jak i zawodowym.

Kwiaty w imieniu odznaczonej Jolanty Kwas odebrała Beata Tomsza, Przewodnicząca Ogólnopolskiego Związku Zawodowego Pielęgniarek i Położnych działającego przy WSS 5.

Pielęgniarki i położne odgrywają niezwykle ważną rolę w naszym społeczeństwie, a ich praca jest nie tylko profesją, ale także wyrazem troski, ofiarności, cierpliwości i szacunku wobec drugiego człowieka. To właśnie one są z nami zarówno w zdrowiu, jak i w chorobie. Dziękujemy im za codzienny trud, za wsparcie i troskę, jaką ofiarują naszym pacjentom. – podkreśla Krzysztof Kowalik, Dyrektor Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego Nr 5 im. Św. Barbary w Sosnowcu.

To wydarzenie jest dowodem na to, że nasze pielęgniarki i położne są prawdziwymi diamentami służby zdrowia. Ich praca i poświęcenie zasługują na naszą najwyższą wdzięczność i uznanie. Wszystkim uhonorowanym gratulujemy z całego serca. 

Dziękujemy, że jesteście naszymi Diamentami!


Galeria zdjęć
Po kliknięciu na obrazku zostanie otwarte okno modalne z dużą wersją obrazka. Możliwe będzie przeglądanie galerii kolejnych obrazków.
Korzystanie z galerii za pomocą skrótów klawiszowych:
 • Escape: zamyka galerie.
 • Spacja: uruchamia/zatrzymuje automatyczny slaidshow (play/pause).
 • Lewa strzałka: poprzedni slaid.
 • Prawa strzałka: następny slaid.
After clicking on the image a modal window will open with a large version of the image. It will be possible to browse the gallery of subsequent images.
Using the gallery using keyboard shortcuts:
 • Escape: closes the galleries.
 • Space: starts / stops automatic slaidshow (play / pause).
 • Left arrow: previous slaid.
 • Right arrow: next slaid.
 Zdjęcie Zdjęcie Zdjęcie Zdjęcie Zdjęcie Zdjęcie