4 nowe Sale Operacyjne

W nowych salach operacyjnych ściany są wyłożone specjalnym szkłem ułatwiającym utrzymywanie odpowiednich warunków. Ściany przemywane są wodą, a potem sterylizowane za pomocą maszyny.

4 nowe Sale OperacyjneWszystkich sal można używać wymiennie, nie czekając aż sala przewidziana na konkretną operację akurat się zwolni. Potrzebne wyposażenie jest ruchome – duża część sprzętu może być umieszczona na podwieszanych szynach. Dla ułatwienia zachowania sterylności obsługa urządzeń jest w znacznej mierze bezdotykowa.

Komfort pracy lekarzy w salach operacyjnych zwiększa nowoczesne oświetlenie – niemęczące oczu i ułatwiające długą pracę. Pacjenci umieszczani są tam na łóżkach, które łatwo dostosować do konkretnej potrzeby – można je “złamać” praktycznie w każdej części. Do dyspozycji pacjentów oddano tez salę wybudzeniową również wyposażoną w nowoczesne łóżka oraz pocztę pneumatyczną wykorzystywaną na przykład do szybkiego przesyłania materiałów do laboratorium. Wszystkie sale mają wyposażenie, pozwalające m.in. nagrywać przebieg operacji, a nawet transmitować je do sali dydaktycznej – w szpitalu kształcą się m.in. studenci Śląskiego Uniwersytetu Medycznego.