Braliśmy udział w Silver Silesia 2022

 Zdjęcie
Pierwsze w tym roku miasteczko zdrowia odbyło się w Bielsku-Białej.

Nasz Szpital brał udział w pierwszym organizowanym w tym roku Miasteczku Zdrowia, którego celem była szeroko pojęta promocja zdrowia - tym razem odwiedziliśmy miasto Bielsko-Biała podczas wydarzenia Silver Silesia!

Podczas imprezy pacjenci mogli wykonać badania profilaktyczne, a także aktywnie spędzić czas, gdyż uczestnicy w trakcie imprezy mogli skorzystać z części rekreacyjnej – zajęcia ruchowe️, posłuchać występów regionalnych zespołów muzycznych, a także zapoznać się z działalnością wielu instytucji.

Każdy, kto uczestniczył w wydarzeniu mógł skorzystać z darmowych badań w strefie zdrowia, gdzie nasi specjaliści wykonali:

  • badanie poziomu cukru,
  • pomiar ciśnienia tętniczego,
  • badania okulistyczne,
  • Spirometrię.

Wydarzenie cieszyło się ogromnym zainteresowaniem - nasi specjaliści przebadali łącznie ponad 450 pacjentów.

Wiele osób przekonało się jak ważna jest wczesna diagnostyka. U niespełna 20% pacjentów potrzebna jest pilna diagnostyka chorób jaskry i zaćmy. Osoby chore na nadciśnienie i cukrzyce otrzymały od nas porady jak zadbać o swoje zdrowie, a część z nich została skierowania do specjalistycznych poradni w celu dalszego leczenia. Seniorzy otrzymali również wyniki badań spirometrii, która to u osób palących wykazywała zmiany - właśnie tym pacjentom zalecono pilne skierowanie się do poradni pulmonologicznej. 

Zachęcamy wszystkich do wykonywania profilaktycznych badań co najmniej raz w roku, by pojawiający się stan choroby móc zdiagnozować na początku jej rozwoju i tym samym dać sobie największą szansę na pełne wyleczenie. 

Dziękujemy za liczne przybycie i życzymy dużo zdrowia!

#WSS5 #WSSpieramypacjentów #zdrowie