Oddział Pulmonologii z nowym urządzeniem dla chorych na Mukowiscydozę dzięki Fundacji Ochrony Zdrowia!

Oddział Pulmonologii z nowym urządzeniem dla chorych na Mukowiscydozę dzięki Fundacji Ochrony Zdrowia!

Kolejne wsparcie dla naszego Szpitala płynie z Fundacji Ochrony Zdrowia w Dąbrowie Górniczej
Oddział Pulmonologii otrzymał urządzenie do drenażu autogenicznego SIMEOX o wartości 23 868 zł, które jest przeznaczone dla pacjentów z obturacyjnymi chorobami układu oddechowego  zajętego obfitą ilością wydzieliny m.in. mukowiscydozą, pierwotną dyskinezą rzęsek, POChP, rozstrzeniem oskrzeli, zwłóknieniem płuc i astmą.
Działanie urządzenia polega na upłynnieniu śluzu oskrzelowego i jego odprowadzeniu za pomocą wibracji powietrza podczas fazy wydechu. Umożliwia ono pacjentowi wykonywanie długich, pasywnych wydechów dzięki następującym po sobie sygnałom depresji. SIMEOX przesyła sygnał do drzewa oskrzelowego, który rozrzedza i odprowadza wydzielinę w celu łatwiejszego jej usunięcia. Generuje wibrację o niskich częstotliwościach, aby wzruszyć wydzielinę i usunąć z dróg oddechowych.
Dziękujemy Fundacji za okazane wsparcie i przekazanie naszemu Oddziałowi tak przydatnego i potrzebnego sprzętu, który z pomocą naszych specjalistów i fizjoterapeutów pomoże niejednemu pacjentowi w poprawie komfortu życia z tym niebywale ciężkim i męczącym schorzeniem, jakim jest mukowiscydoza. – dodaje lek. med. Arkadiusz Brodowski, Kierownik Oddziału Pulmonologii.
Oddział Pulmonologii, Nowotworów Płuc, Mukowiscydozy i Pracownią Bronchoskopii Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego Nr 5 im. Św. Barbary w Sosnowcu jest jedyną na śląsku, funkcjonującą od 2016 roku placówką, która oferuje leczenie i rehabilitację dorosłych pacjentów dotkniętych mukowiscydozą.
  • Post category:Szpital