Odznaczeni Honorowo za Zasługi dla Województwa Śląskiego

Odznaczeni Honorowo za Zasługi dla Województwa Śląskiego

13 lipca br. w Gmachu Sejmu Śląskiego w Katowicach odbyła się wyjątkowa ceremonia wręczenia “Odznak Honorowych za Zasługi dla Województwa Śląskiego” – to najwyższa forma wyróżnienia za determinację w walce o życie pacjentów chorych na COVID-19. Wyróżniono tych, którzy swoją postawą w dobie pandemii potwierdzili, że praca z chorym człowiekiem to nie tylko zawód, ale powołanie i misja.
Srebrne i złote odznaki wręczyli Marszałek województwa śląskiego – Jakub Chełstowski, przewodniczący Sejmiku – Jan Kawulok oraz przewodniczący “Kapituły Odznaki Honorowej za Zasługi dla Województwa Śląskiego” – Jacek Świerkocki.
Zaszczytne wyróżnienia odebrali dyrektorzy, lekarze, a także pracownicy placówek medycznych w naszym regionie, a w tym Dyrektor Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego w Sosnowcu Krzysztof Bestwina wraz z Naczelną Pielęgniarką Renatą Sędzielewską,  Kierownikiem Oddziału COVID dr n. med. Aldoną Mularyczyk oraz Kierownikiem Działu Administracyjno-Gospodarczego – Marią Kacugą.
“Jesteśmy ogromnie wzruszeni, to dla nas i wszystkich pracowników Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego Nr 5 im. Świętej Barbary ogromne wyróżnienie, ale i motywacja do dalszych działań. Zdrowie i życie naszych Pacjentów jest dla nas najwyższym priorytetem.” – podkreśla Krzysztof Bestwina, Dyrektor WSS5.
“Dziękuję Państwu za walkę z pandemią. Dla każdego z nas był to trudny czas, mieszanka strachu, nadziei i niepewności. Od pierwszego dnia uruchomiliśmy nasze doświadczenia i widzę, by podjąć te trudne decyzje. Ważne, że potrafiliście się znaleźć w tej sytuacji, wierzę, że te doświadczenia zaprocentują w przyszłości” – mówił Jan Kawulok
Województwo Ślaskie przekazało ogromne środki finansowe na walkę na pandemią w kwocie ponad 300 mln złotych, zaś Sejmik przekazał dodatkowe środki z budżetu w kwocie 62 mln. Na szpitale w naszym regionie podzielono aż 123 mln złotych.
To ogromne wsparcie w walce na froncie z tak trudnym przeciwnikiem jakim jest COVID-19 za co serdecznie dziękujemy.
  • Post category:Szpital