Miasteczko Zdrowia w Świerklańcu już za nami!

Miasteczko Zdrowia w Świerklańcu już za nami!

Największa impreza plenerowa dot. Profilaktyki zdrowia na Śląsku już za nami.  

W minioną sobotę w przepięknym parku w gminie Świerklaniec, odbyło się wydarzenie pod nazwą Miasteczko Zdrowia, którego celem była szeroko pojęta promocja zdrowia.  

Podczas imprezy pacjenci mogli wykonać badania profilaktyczne, a także aktywnie spędzić sobotnie popołudnie.  

Uczestnicy w trakcie imprezy mogli skorzystać z części rekreacyjnej – zajęcia ruchowe️, poćwiczyć speedball, posłuchać występów regionalnych zespołów muzycznych, a także zapoznać się z działalnością wielu instytucji.   

Każdy, kto uczestniczył w wydarzeniu mógł skorzystać z darmowych badań w strefie zdrowia, gdzie nasi specjaliści wykonali przede wszystkim:  

  • badanie poziomu cukru,  
  • pomiar ciśnienia tętniczego,  
  • badania okulistyczne.  

Ale to nie wszystko. W trakcie imprezy można było wykonać także: testy w kierunku wykrywania wirusa HIV, wykrywania tętniaków aorty brzusznej, z zakresu zdrowia psychicznego, testy przesiewowe w zakresie uzależnień od alkoholu i wiele innych…  

Badaniom towarzyszyły także mobilne punkty: Szczepień przeciwko COVID-19, oraz Narodowego Spisu Powszechnego Ludności i Mieszkań 2021.  

Wydarzenie cieszyło się ogromnym zainteresowaniem.  

Nasi specjaliści przebadali łącznie ponad 450 pacjentów w tym 200 okulistycznie, a także wykonano ponad 250 pomiarów ciśnienia tętniczego i poziomu cukru we krwi.

Wiele osób przekonało się jak ważna jest wczesna diagnostyka. U niespełna 20% pacjentów potrzebna jest pilna diagnostyka chorób jaskry i zaćmy. Osoby chore na nadciśnienie i cukrzyce otrzymały od nas porady jak zadbać o swoje zdrowie, a część z nich została skierowania do specjalistycznych poradni w celu dalszego leczenia. 

Zachęcamy do wykonywania profilaktycznych badań co najmniej raz w roku.   

Dziękujemy za liczne przybycie i życzymy dużo zdrowia.  

 

 

 

  • Post category:Szpital