Kliniczny Oddział Anestezjologii i Intensywnej Terapii już po remoncie!

Kliniczny Oddział Anestezjologii i Intensywnej Terapii już po remoncie!

Jasny, przestronny, nowoczesny, spełniający wszystkie wymogi – taki właśnie po przebytej modernizacji jest posiadający szesnaście łóżek intensywnej opieki medycznej, Kliniczny Oddział Anestezjologii i Intensywnej Terapii Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego Nr 5 im. Św. Barbary w Sosnowcu. 

Podczas trwającego nieco ponad pół roku remontu wymieniono instalacje gazów medycznych, instalacje PPOŻ, grzejniki, sufit, oświetlenie, instalacje sanitarne, wykładziny, meble oraz stolarkę drzwiową, która została w dużej części wymieniona, a w pozostałej części odnowiona i zabezpieczona na kolejne lata. Wymianie poddano również niezwykle ważną instalację elektryczną i teletechniczną zapewniającą właściwe i bezpieczne funkcjonowanie aparatury i sprzętu medycznego podtrzymującego funkcje życiowe.

– OIOM to serce każdego szpitala, bo każdy z oddziałów prędzej czy później z niego korzysta. Dlatego problem niewyremontowanego oddziału był pilny. Dzięki wsparciu i przychylności Urzędu Marszałkowskiego w Katowicach udało nam się pozyskać pół miliona złotych. My z własnych środków wygospodarowaliśmy milion i dzięki temu możemy pochwalić się pięknie wyremontowanym oddziałem – wyjaśnia dr n. med. Alicja Cegłowska, dyrektor Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego Nr 5 im. Św. Barbary w Sosnowcu.

– Na ręce pani Dyrektor składam gratulacje i podziękowania, bo wiem jaki pani dużo pracy włożyła w ten projekt. Gratuluje też pozostałym członkom dyrekcji i wszystkim pracownikom, którzy mieli wkład w remont oddziału. Na uwagę zasługuje fakt, że szpital potrafi pozyskać środki zewnętrzne, dzięki temu może się rozwijać – dodaje Ewa Malik, Poseł na Sejm RP.

Inwestycja została zrealizowana z dotacji, której wartość wynosiła pół miliona złotych, otrzymanej na ten cel z organu założycielskiego, którym jest Urząd Marszałkowski oraz przy udziale środków własnych – wynoszących około milion złotych.

– Warto inwestować w ten szpital i jego serce. Gratuluję szybko zrealizowanej inwestycji, bo trzeba pamiętać, że umowę na dofinansowanie prac podpisaliśmy niecały rok temu. To naprawdę świetny czas dla szpitala– podkreśla Michał Fijałkowski z ramienia Śląskiego Urzędu Marszałkowskiego.

Najważniejszym zadaniem Oddziału jest udzielanie wysokospecjalistycznych świadczeń z zakresu Anestezjologii i Intensywnej Terapii pacjentom znajdującym się w stanie bezpośredniego zagrożenia życia; uśmierzanie bólu ostrego i przewlekłego; znieczulenia do wszystkich typów zabiegów, zarówno diagnostycznych, jak i leczniczych, wykonywanych w oddziałach zabiegowych i niezabiegowych oraz pooperacyjny nadzór nad chorymi bezpośrednio po przebytych znieczuleniach.

– Te parę miesięcy w czasie których oddział musiał być przeniesiony, to dla nas okres wytężonej pracy. Ale było warto, jestem wdzięczny i dziękuję. Nasi pacjenci zaczną z niego korzystać jeszcze w tym tygodniu – dodaje prof. Lech Krawczyk– Kierownik Klinicznego Oddziału Anestezjologii i Intensywnej Terapii.

  • Post category:Szpital