Do SOR pacjent zgłasza się bez skierowania w przypadku nagłego zagrożenia zdrowotnego – wypadku, urazu, zatrucia lub nagłego zachorowania.

Z SOR nie korzystamy kiedy chcemy uzyskać:

Receptę na stosowane przewlekłe leki, skierowanie na konsultacje specjalistyczne i badania dodatkowe, zwolnienie, wniosek do ZUS, skierowanie do sanatorium oraz inne zaświadczenia i druki medyczne nie związane ze stanem nagłego zagrożenia zdrowotnego.

Pacjent uzyska pomoc w każdym SOR niezależnie od miejsca zamieszkania.

Informujemy Państwa, że we wszystkich pokojach chorych zainstalowane są telewizory. Odbiór programów telewizyjnych zapewne umili czas pobytu w szpitalu.

W związku z zagęszczeniem aparatury medycznej, jak i dla zwiększenia komfortu przebywających w szpitalu i przychodni osób, prosimy wszystkich przebywających na terenie naszej placówki medycznej o zredukowanie do minimum używania telefonów komórkowych. Najlepszym rozwiązaniem jest ich całkowite wyłączenie na czas pobytu w ambulatorium czy szpitalu, a przynajmniej takie ustawienia telefonu, by sygnały były całkowicie wyciszone.

Pacjenci przebywający w Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym mają zapewnione trzy podstawowe posiłki, tzn.

  1. Śniadanie o godzinie 8.30.
  2. Obiad o godzinie 13.00.
  3. Kolację o godzinie 18.00.

Oczywiście nie wszyscy Pacjenci dostają jednakowe posiłki. Dietetyczka zatrudniona w naszym szpitalu nadzoruje to, aby w zależności od wykonanego u nas zabiegu operacyjnego Pacjent otrzymał posiłek z odpowiedniej dla siebie grupy (diety).

Należy pamiętać, że personel medyczny naszego szpitala każdorazowo decyduje o tym, czy Pacjent po operacji może otrzymać posiłek o danej godzinie. Po operacji nie można jeść bez ustalenia tego z personelem.

Podczas pobytu w naszym szpitalu Pacjent po zgłoszeniu potrzeby może w sposób nieskrępowany korzystać z posług religijnych. Na terenie obiektu znajduje się również Kaplica, w której odprawiane są Msze Święte.

W naszym szpitalu zapewniamy nieograniczony czas odwiedzin. Jedynym dysponentem tego czasu jest przebywający chory i on decyduje o czasie i liczbie osób odwiedzających. Prosimy jednak pamiętać, że najważniejsze jest zapewnienie komfortu, spokoju i dobrego przebiegu okresu pooperacyjnego, a także niezakłóconego odpoczynku nocnego naszym chorym. W związku z powyższym prosimy o dostosowanie czasu odwiedzin i liczby odwiedzających do stanu zdrowia i życzenia chorego. Zalecamy, aby w tym samym czasie jednego chorego odwiedzały nie więcej niż trzy osoby.

 

W budynku naszego szpitala mieści się ogólnodostępna apteka, w której znajdą Państwo bogaty asortyment leków gotowych i recepturowych, a także szeroką gamę kosmetyków sprzedawanych w aptekach.

Godziny otwarcia apteki:

  • poniedziałek – piątek 7.00 – 21.00

  • sobota 8.00 – 15.00

Przy Szpitalu znajduje się rozległy parking dla pacjentów.

Szczegółowy harmonogram godzin pracy poszczególnych Przychodni Specjalistycznych jest dostępny na naszej stronie, na podstronach danej poradni.