Konsultacja Toksykologiczna dla lekarzy

tel. 538 819 961

   

ZAMÓWIENIA PUBLICZNE  

   

WYSZUKIWARKA  


   

ANKIETA SATYSFAKCJI PACJENTA  

   

MEDYCZNE BAZY DANYCH  

   

OŚRODEK WCZESNEJ DIAGNOSTYKI RZS  

   

 

   

WSPARLI SZPITAL  

   
google hack

Dzięki zgłoszeniu dawcy z Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego Nr 5 im. św. Barbary w Sosnowcu pacjent z ciężką niewydolnością serca otrzymał drugie życie!

„Każdy przeszczep narządu ma swoje źródło w decyzji o wielkiej wartości etycznej, decyzji, aby bezinteresownie ofiarować część własnego ciała z myślą o zdrowiu i dobru innego człowieka. Na tym właśnie polega szlachetność tego czynu, który jest autentycznym aktem miłości.” - to słowa Jana Pawła II, który tak określił akt oddania narządów dla ratowania ludzkiego życia.

Współpracę w tym zakresie prowadziliśmy wraz ze Śląskim Centrum Chorób Serca w Zabrzu. To właśnie tam 10 czerwca 2019r. odbył się przeszczep serca u pacjenta z ciężką niewydolnością serca oczekującego na transplantację w trybie pilnym. „Jest to nasz wspólny sukces, który dokonaliśmy dzięki Państwa zaangażowaniu” – podaje prof. Dr hab. med. Piotr Przybyłowski w skierowanym do WSS5 podziękowaniu, które nawiązuje do starań i wysiłków naszego Szpitala w rozwój donacji, aby możliwe było ratowanie kolejnych chorych.

Temat transplantacji nadal stanowi w Polsce temat tabu. Jednak mamy świadomość tego, że nie ma nic cenniejszego niż ludzkie życie i dlatego warto o niej mówić. Istnieje obecnie wielka potrzeba podnoszenia świadomości ludzi, że warto oddawać narządy potrzebne chorym, dla których przeszczep jest ostatnią szansą na drugie życie.

Więcej informacji o transplantacji w Polsce można znaleźć na stronie:

www. poltransplant.org.pl

   
   
   

AKTUALNOŚCI  


X Śląski Meeting Siatkówkowy

28-29 listopada 2019 roku w Katowicach odbędzie się X Śl [ ... ]

Czytaj więcej...
X Ogólnopolska Konferencja Naukowa. "Logopedia w ...

16 listopada 2019 roku Śląski Oddział PTL wraz z Wojewó [ ... ]

Czytaj więcej...
Inne Artykuły