Konsultacja Toksykologiczna dla lekarzy

tel. 538 819 961

   

ZAMÓWIENIA PUBLICZNE  

   

WYSZUKIWARKA  


   

ANKIETA SATYSFAKCJI PACJENTA  

   

MEDYCZNE BAZY DANYCH  

   

OŚRODEK WCZESNEJ DIAGNOSTYKI RZS  

   

 

   

WSPARLI SZPITAL  

   
google hack

Pierwszy w historii zabieg trombektomii w WSS5 w Sosnowcu!

 

W dniu 15 maja 2019 roku przeprowadzono w Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym im. św. Barbary w Sosnowcu pierwszy zabieg trombektomii. Zabieg ten polega na mechanicznym udrożnieniu naczynia mózgowego, które było zablokowane przez skrzep. Jest to metoda, która z dużym prawdopodobieństwem pozwala uniknąć tego, czego w udarze boimy się najbardziej, czyli niedokrwienia. Dzięki trombektomii pacjent ma szanse na normalne funkcjonowanie. Jego skuteczność uwarunkowana jest wykonaniem zabiegu do 6 godzin od momentu zdiagnozowania udaru.

Początkowo pacjent miał być skierowany do Górnośląskiego Centrum Medycznego im. prof. Leszka Gieca Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach  - ośrodka pilotażowego w tym zakresie, ale przez brak możliwości transportu pacjenta drogą powietrzną i transportem samochodowym przekroczeniu uległby znamienny okres sześciu godzin.

W związku z zaistniałą sytuacją dr n. med. Witold Tomalski – specjalista neuroradiologii oraz dr n. med. Krzysztof Szaniewski – specjalista chirurgii naczyniowej udrożnili naczynia za pomocą cewników i bezpiecznie usunęli zator.

„To nasz pierwszy tego typu zabieg. Cieszymy się, że zakończył się pomyślnie i z pewnością będziemy się przymierzać do kolejnych.” – mówi Z-ca Dyrektora ds. Lecznictwa - dr n. med. Paweł Gruenpeter.

   
   
   

AKTUALNOŚCI  


System monitoringu SOR

W dniu 27.07.2019 od godziny 7.15 wystąpiła awaria systemu [ ... ]

Czytaj więcej...
Dzięki zgłoszeniu dawcy z Wojewódzkiego Szpital...

„Każdy przeszczep narządu ma swoje źródło w decyzji o [ ... ]

Czytaj więcej...
Inne Artykuły