WYSZUKIWARKA  


   

ANKIETA SATYSFAKCJI PACJENTA  

   

MEDYCZNE BAZY DANYCH  

   

ROZMIESZCZENIE ODDZIAŁÓW  

   

OŚRODEK WCZESNEJ DIAGNOSTYKI RZS  

   

 

   

WSPARLI SZPITAL  

   
google hack

Certyfikat "Szpital bez bólu"

22 czerwca Kliniczny Oddział Urologii Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego numer 5 im. św. Barbary w Sosnowcu otrzymał certyfikat "Szpital bez bólu" wydawany przez Polskie Towarzystwo Badania Bólu. Po raz pierwszy taki certyfikat przyznano z wyróżnieniem.


- Dla pacjentów, szczególnie tych cierpiących z powodu nowotworu, sama wiadomość o chorobie to już bolesna informacja. Dlatego musimy dbać o to żeby ich cierpienia były jak najmniejsze. A jako, że mamy doskonałe warunki i sprzęt oraz znakomity i zaangażowany zespół, to mogliśmy je wykorzystać i stworzyć takie procedury leczenia, w których pacjenci po rozległych operacjach onkologicznych nie będą stygmatyzowani bólem - mówi dr Michał Tkocz, ordynator Klinicznego Oddziału Urologii.

Plan leczenia pacjentów zakłada, że szczególnie w okresie pooperacyjnym, leki podawane są pacjentom w sposób ciągły. Poprzez wykorzystanie pomp infuzyjnych zlikwidowane zostały przerwy w działaniu leku, pacjenci nie muszą się obawiać, że ból zacznie się nasilać.

- Bardzo chcieliśmy zerwać z mitem, że po operacji musi boleć. Wcale nie musi. A jeśli nie boli, to pacjenci szybciej wstają z łóżka, dzięki czemu nie dość, że szybciej wracają do zdrowia, to jeszcze nie muszą przyjmować leków przeciwzakrzepowych - informuje Maciej Kupajski, zastępca ordynatora.

Kliniczny Oddział Urologii to pierwszy oddział Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego w Sosnowcu, który otrzymał certyfikat Polskiego Towarzystwa Badania Bólu. Aplikacja złożona w Towarzystwie powstała w oparciu o procedury leczenia obowiązujące w całym szpitalu.

   
   
   

AKTUALNOŚCI  


Karta Praw Pacjenta w języku Braill’a

Informujemy, że Wojewódzki Szpital Specjalistyczny nr 5 im [ ... ]

Czytaj więcej...