Komunikat dot. Przyjęć Planowych oraz działalności Poradni Specjalistycznych.

Komunikat dot. Przyjęć Planowych oraz działalności Poradni Specjalistycznych.

Szanowni Pacjenci,

W związku z wprowadzonymi zmianami dotyczącymi odwiedzin pacjentów oraz przyjęć planowych do Oddziałów i Poradni WSS5 Dyrekcja Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego Nr 5 im. Św. Barbary w Sosnowcu informuje, iż:

  1. ODWIEDZINY PACJENTÓW – PRZEKAZYWANIE CHORYM RZECZY OSOBISTYCH

Mając na uwadze trudną sytuacją epidemiologiczną i zwiększone ryzyko zachorowań na infekcje wirusowe – w trosce o zapewnienie bezpieczeństwa pacjentów, osób odwiedzających oraz personelu przebywającego na terenie naszego Szpitala utrzymany pozostaje całkowity zakaz odwiedzin na wszystkich Oddziałach Szpitala, za wyjątkiem:

– pacjentów znajdujących się w stanie terminalnym lub bardzo ciężkim,

– pacjentów o złych rokowaniach,

– pacjentów małoletnich, którzy potrzebują osobistego kontaktu i wsparcia ze strony opiekunów.  

Jednocześnie informujemy, że dostarczanie pacjentom:

– przedmiotów osobistych,

– środków higienicznych,

możliwe jest wyłącznie poprzez pozostawienie* przedmiotów w opisanym opakowaniu (imię i nazwisko pacjenta wraz z nazwą oddziału) w wyznaczonym do tego pomieszczeniu po lewej stronie przy wejściu głównym do Szpitala w godzinach od 7 – 18:30. Pracownik transportu wewnętrznego będzie dostarczał paczki do oddziałów.

*Szpital nie ponosi odpowiedzialności za pozostawione w depozycie przedmioty.

  1. PRZYJĘCIA PLANOWE – ODDZIAŁY / PORADNIE WSS5

Uprzejmie informujemy, iż wznowione zostały przyjęcia planowe do Oddziałów Szpitala oraz Przyszpitalnych Poradni Specjalistycznych z zachowaniem reżimu sanitarnego oraz poniższych zasad:

– Pacjenci wchodzący na teren Szpitala poddawani są obowiązkowemu pomiarowi temperatury ciała metodą bezdotykową oraz zobowiązani są do dezynfekcji dłoni przy pomocy środków wirusobójczych,

– Każdy pacjent powinien mieć założoną maseczkę ochronną szczelnie zasłaniającą nos i usta oraz zachować bezpieczną odległość od innych osób,

– Przed wejściem na teren Poradni Specjalistycznych zachodzi konieczność pozostawienia okryć wierzchnich w szatni Szpitala.

Wszystkich pacjentów uprzejmie prosimy o przestrzeganie wyznaczonych godzin wizyt w Poradniach.

W razie wystąpienia jakichkolwiek pytań prosimy o kontakt z Rejestracją Poradni pod numerami telefonów dostępnymi na stronie internetowej pod adresem http://wss5.pl/kontakt/

  • Post category:Szpital