Fundacja Siepomaga wsparła Oddział Anestezjologii i Intensywnej Terapii

Fundacja Siepomaga wsparła Oddział Anestezjologii i Intensywnej Terapii

W poniedziałek, 15.02.2021r. nastąpiło przekazanie przez  Fundację Siepomaga darowizny dla Oddziału Anestezjologii i Intensywnej Terapii Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego Nr 5 im. Św. Barbary w Sosnowcu w postaci dwóch zestawów specjalistycznych urządzeń do wysoko-przepływowej tlenoterapii donosowej Airvo 2, uznawanej przez Światową Organizację Zdrowia za jedną z terapii leczenia pacjentów chorych na COVID-19.

„Urządzenie AIRVO 2 generuje wysokie przepływy ogrzanych i nawilżonych gazów oddechowych, które są dostarczane pacjentowi za pomocą różnych – nosowych i tracheostomijnych części kontaktujących się z pacjentem. Zastosowanie urządzenia daje szansę na uniknięcie konieczności wentylacji mechanicznej, czyli podłączenia pacjenta do respiratora.” – tłumaczy dr n. med. Dorota Dudek-Dyczkowska, Kierownik Oddziału Anestezjologii i Intensywnej Terapii.

Sprzęt będący przedmiotem darowizny, został zakupiony ze środków pochodzących ze zbiórki pieniężnej przeprowadzonej na portalu internetowym siepomaga.pl, której celem jest wsparcie polskiej służby zdrowia w walce z epidemią COVID-19, a łączna wartość podarowanego sosnowieckiemu szpitalowi sprzętu medycznego wyniosła 55.419,28 zł.

„Wyrażamy podziękowania dla Fundacji Siepomaga, oraz wszystkich którzy ją wsparli. Jesteśmy ogromnie wdzięczni za okazaną pomoc.” – podkreśla Krzysztof Bestwina, Dyrektor WSS5 im. Św. Barbary w Sosnowcu.
  • Post category:Szpital