Konsultacja Toksykologiczna dla lekarzy

tel. 538 819 961

   

ZAMÓWIENIA PUBLICZNE  

   

WYSZUKIWARKA  


   

ANKIETA SATYSFAKCJI PACJENTA  

   

MEDYCZNE BAZY DANYCH  

   

OŚRODEK WCZESNEJ DIAGNOSTYKI RZS  

   

 

   

WSPARLI SZPITAL  

   
google hack

Wielki biznes z wielkim sercem dla Zagłębia

Komfortowy, klimatyzowany i spełniający wymogi związane z przewozem ludzi – taki jest najnowszy pojazd Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego nr 5 w Sosnowcu będący darem Fundacji TAURON. Od 3 października samochód będzie służył osobom dializowanym.

To dar dla całego Zagłębia, z którego docierają na dializę nasi pacjenci. Taki gest wsparcia to znaczące ułatwienie dla chorych, którzy bezpiecznie i niezawodnie dojadą do szpitala, który udziela im niezbędnej pomocy. Dotychczas korzystaliśmy z dwóch busów wyprodukowanych w 2015 roku. Każdy z nich ma już ponad 200 tysięcy przejechanych kilometrów i wymaga poważnych i kosztownych napraw – podsumowuje dr n. med. Alicja Cegłowska, dyrektor Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego Nr 5 im. Św. Barbary w Sosnowcu.

Pacjenci dowożeni są najczęściej z Sosnowca, Będzina, Dąbrowy Górniczej, Czeladzi, ale także z Powiatu Będzińskiego m. in. z Mierzęcic i Wojkowic. 8-osobowy Ford Transit udało się kupić dzięki wsparciu Fundacji TAURON, która w dużej mierze sfinansowała zakup pojazdu.

TAURON to nie tylko pewność i bezpieczeństwo dostaw energii, ale też wielkie serce, które nie raz otworzyło się na potrzebujących. Takie wsparcie to przykład, który warto pokazywać i upowszechniania – komplementuje firmę Dariusz Starzycki wicemarszałek województwa śląskiego.

Bardzo się cieszymy, że mogliśmy wesprzeć szpital im. św. Barbary, który jest najważniejszą placówką służby zdrowia w Zagłębiu. Liczę, że nowy samochód będzie dobrze służył pacjentom szpitala – podkreśla Marek Wadowski, wiceprezes Zarządu TAURON Polska Energia.

Na zdjęciu od lewej: Z-ca Dyrektora ds. Ekonomicznych i Zarządzania Majątkiem WSS5 - Agata Ślęzak, Przewodnicząca Rady Społecznej WSS5 - Ilona Czernecka-Suchanek, Dyrektor Operacyjny WSS5 - Grażyna Cader-Ziółkowska, Lekarz Naczelny WSS5- Robert Urbańczyk, Wiceprezes Zarządu ds. Finansów Tauron S.A. Polska Energia - Marek Wadowski, Poseł na sejm - Ewa Malik, Wicemarszałek Województwa Śląskiego - Dariusz Starzycki, Dyrektor Naczelna WSS5 - Alicja Cegłowska, Dyrektor ds. Ekonomicznych i Zarządzania Majątkiem WSS5 - Krzysztof Lehnort, Koordynator Transportu WSS5 - Tomasz Sędzielewski, Pielęgniarka Oddziałowa Stacji Dializ WSS5 - Sylwia Kłosińska, Kierownik Oddziału Nefrologii WSS5 - Maciej Bułanowski.

Na zdjęciu od lewej: Poseł na sejm - Ewa Malik, Wicemarszałek Województwa Śląskiego - Dariusz Starzycki, Dyrektor Naczelna WSS5 - Alicja Cegłowska, Dyrektor ds. Ekonomicznych i Zarządzania Majątkiem WSS5 - Krzysztof Lehnort, Koordynator Transportu WSS5 - Tomasz Sędzielewski.

 

   
   
   

AKTUALNOŚCI  


Kliniczny Oddział Anestezjologii i Intensywnej Te...

Jasny, przestronny, nowoczesny, spełniający wszystkie wymo [ ... ]

Czytaj więcej...
KOMUNIKAT

KOMUNIKAT   Wojewódzki Szpital Specjalistyczny nr 5 im.  [ ... ]

Czytaj więcej...
Inne Artykuły