Konsultacja Toksykologiczna dla lekarzy

tel. 538 819 961

   

ZAMÓWIENIA PUBLICZNE  

   

WYSZUKIWARKA  


   

ANKIETA SATYSFAKCJI PACJENTA  

   

MEDYCZNE BAZY DANYCH  

   

ROZMIESZCZENIE ODDZIAŁÓW  

   

OŚRODEK WCZESNEJ DIAGNOSTYKI RZS  

   

 

   

WSPARLI SZPITAL  

   
google hack

Certyfikat "Szpital bez bólu"

22 czerwca Kliniczny Oddział Urologii Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego numer 5 im. św. Barbary w Sosnowcu otrzymał certyfikat "Szpital bez bólu" wydawany przez Polskie Towarzystwo Badania Bólu. Po raz pierwszy taki certyfikat przyznano z wyróżnieniem.


- Dla pacjentów, szczególnie tych cierpiących z powodu nowotworu, sama wiadomość o chorobie to już bolesna informacja. Dlatego musimy dbać o to żeby ich cierpienia były jak najmniejsze. A jako, że mamy doskonałe warunki i sprzęt oraz znakomity i zaangażowany zespół, to mogliśmy je wykorzystać i stworzyć takie procedury leczenia, w których pacjenci po rozległych operacjach onkologicznych nie będą stygmatyzowani bólem - mówi dr Michał Tkocz, ordynator Klinicznego Oddziału Urologii.

Plan leczenia pacjentów zakłada, że szczególnie w okresie pooperacyjnym, leki podawane są pacjentom w sposób ciągły. Poprzez wykorzystanie pomp infuzyjnych zlikwidowane zostały przerwy w działaniu leku, pacjenci nie muszą się obawiać, że ból zacznie się nasilać.

- Bardzo chcieliśmy zerwać z mitem, że po operacji musi boleć. Wcale nie musi. A jeśli nie boli, to pacjenci szybciej wstają z łóżka, dzięki czemu nie dość, że szybciej wracają do zdrowia, to jeszcze nie muszą przyjmować leków przeciwzakrzepowych - informuje Maciej Kupajski, zastępca ordynatora.

Kliniczny Oddział Urologii to pierwszy oddział Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego w Sosnowcu, który otrzymał certyfikat Polskiego Towarzystwa Badania Bólu. Aplikacja złożona w Towarzystwie powstała w oparciu o procedury leczenia obowiązujące w całym szpitalu.

   
   
   

AKTUALNOŚCI  


Awaria monitoringu - SOR

W dniu 18.11.2019 od godziny 16.00 w szpitalu wystąpiła aw [ ... ]

Czytaj więcej...
X Śląski Meeting Siatkówkowy

28-29 listopada 2019 roku w Katowicach odbędzie się X Śl [ ... ]

Czytaj więcej...
Inne Artykuły